Megasídlo v Orlande v centre dokumentárneho filmu „Kráľovná Versailles“ bolo úplne spustošené hurikánom Ian a jeho majiteľ odhaduje, že škody môžu presiahnuť 10 miliónov dolárov.'Versailles je KATASTROFA! Voda zaplavila dom a nemôžeme si ani hlavu omotať okolo škôd. Našťastie sme v poriadku,' napísal v piatok 30. septembra na Twitteri Jackie Siegel, známy ako 'kráľovná Versailles'. .

Evergreen/Kobal/REX/Shutterstock

Jackie zdieľal obrázky a videá škôd s TMZ , a je na nich vidieť niekoľko centimetrov stojatej vody napĺňajúcej väčšinu prízemia. Okrem toho sa časti stropu prepadli a sú značne poškodené vodou. Tesne pred hurikánom Ian robotníci dokončili kladenie 24-karátového zlatého výlisku v obývačke a jeho kúsky sú na podlahe. Vonkajšia terasa bola tiež pod niekoľkými centimetrami vody.

'Do Versailles prichádza povodeň,' povedala vo videu. 'Moje zadné patio je obrovské jazero a všetka táto voda prichádza do Versailles... Celé toto miesto je premočené.'

TMZ uviedol, že Jackie začal s procesom čerpania vody mimo domu, ktorý stojí 100 000 dolárov.Tribune News Service cez Getty I

Rodinný dom Siegel, po vzore paláca vo Versailles vo Francúzsku, je dosť neslávne známy, najmä vďaka spomínanému dokumentárnemu filmu z roku 2012, ktorý ukázal výstavbu sídla s rozlohou 90 000 štvorcových stôp. Dom, ktorý bol kedysi prezývaný ako najväčší rodinný dom v Amerike, je vo výstavbe od roku 2004, ale kvôli sérii neúspechov za posledných 18 rokov tam rodina ešte nestrávila noc.

Pred Ianom Jackie a jej manžel, zakladateľ Westgate Resorts, David Siegel, dúfali, že výstavbu dokončí do roku 2023. Kvôli škodám spôsobeným hurikánom sa tento dátum posunul. Kým bol dom vo výstavbe, Siegelovi bývali v dome asi kilometer od Versailles.