Dráma prepukla, keď Michael Strahan v apríli 2016 oznámil, že je odchádza z vysielania Live! S Kelly a Michaelom po takmer štyroch rokoch a turné k lukratívnemu novému koncertu „Good Morning America“. Správy odhalili, že moderátorkou bola Kelly Ripa „zaslepený“ Michaelovým rozhodnutím o bombe , o ktorej sa dozvedela len pár minút pred jej zverejnením.

Jim Smeal / REX / Shutterstock

Teraz, o dva a pol roka neskôr, Stránka šesť správ , Kelly a aktuálne „Live!“ spoluhostiteľ Ryan Seacrest porazili Michaela v hodnotení.

V septembri sa bývalá hráčka profi futbalu a Sara Haines spojili, aby spoluorganizovali novú tretiu hodinu ABC Good Morning America nazvanej „GMA Day“. Podľa šiestej stránky „podľa skorých čísel zachádza jeho niekdajšia šou viac ako milión divákov“, hoci klebetnícky stĺp New York Post tiež poukazuje na to, že je „veľmi skoro“.

Podľa hodnotení Nielsen má „GMA Day“ 1,76 milióna divákov, zatiaľ čo „Live! S Kelly a Ryan mali za rovnaké obdobie 2,85 milióna.

Paula Lobo / ABC

Michaela to však nezaujíma - ani ABC, strana Six. „Michael sa výborne venuje práci na„ GMA “a„ GMA Day “. Vôbec sa neobáva. Uvedomuje si, že „GMA Day“ je nová šou a jej spustenie niekedy trvá minútu. Miluje spoluprácu so Sarou a novým tímom a je veľmi šťastný, že je tam, “povedal pre Post zdroj z jeho blízkeho okolia.Zvážil to aj prezident ABC News James Goldston, ktorý Page Six povedal, že sieť je nadšená tým, ako „GMA Day“ zatiaľ pokračuje. „Sme neuveriteľne spokojní s Michaelom a Sárou a ich výkonmi v šou. Sme o dva mesiace skôr, ako sme predpokladali, a sme na dobrej ceste, “uviedol exekutor. „Michael prináša do šou vedenie, ktoré tak dobre poznáme od jeho futbalových dní - nemohli sme byť v lepších rukách.“

Domáca zábava a distribúcia televízie Disney-ABC

„Deň GMA“ tiež priťahuje menej divákov ako film „The Chew“, ktorý bol zrušený po siedmich sezónach v máji po tom, čo bol moderátor Mario Batali obvinený zo sexuálneho zneužívania. (Strana Six uvádza, že film „The Chew“ si v roku 2017 získal 2,25 milióna divákov.) Ale „The Chew“, zasvätený pre stránku Page Six, tiež zahájil menšiu sledovanosť a potom zvýšil svoje hodnotenie.